۴۳۵ واحد مسکونی در روستاهای خراسان شمالی آماده افتتاح شد

بجنورد-ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: همزمان با دهه حساب ۱۰۰ امام خمینی(ره) ۴۳۵ واحد مسکونی در روستاهای استان افتتاح می شود.

علی محمدی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد واحد مسکونی با استفاده از تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی ساخته و مقاوم سازی شده است که ۳۴۸ میلیارد ریال هزینه در برداشته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: اکنون ۶۱ درصد از واحدهای مسکونی در روستاهای استان مقاوم سازی شده است.

وی گفت: همزمان با دهه حساب ۱۰۰ امام (ره) در استان ۶ طرح هادی و آسفالت معابر روستایی افتتاح می شود که این طرح ها در روستاهای ولی آباد و مقصود آباد اسفراین، کاریز در راز و جرگلان، ارگ در بجنورد، قزلر در مانه و سملقان و نجف آباد در فاروج اجرایی شده و به بهره برداری رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی  افزود: برای بهره مندی روستاییان از این طرح ها بیش از ۱۵ هزار و ۴۴۰ مترمربع زیرسازی، روسازی و آسفالت انجام شده است.

محمدی خاطرنشان کرد: در دهه حساب ۱۰۰ امام(ره) طرح هادی روستای هاور در شهرستان مانه و سملقان وارد مرحله اجرایی می شود و کلنگ سمت توسعه روستای زوارم در شیروان هم بر زمین خواهد خورد.

وی اهدای اسناد مالکیت روستایی و شهری را از دیگر برنامه های این بنیاد همزمان با دهه حساب ۱۰۰ امام(ره) در استان عنوان کرد و گفت: یکهزار و ۶۱۵ جلد سند مالکیت روستایی و یکهزار و ۶۶۱ جلد سند مالکیت در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر استان در اختیار مالکان قرار می گیرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی ارزش طرح های قابل افتتاح را حدود ۴۱۱ میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار داشت: پنج هزار و ۸۵ خانوار از طرح های مزبور بهره مند می شوند.

خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و ۴۴ درصد از جمعیت آن در روستاها سکونت دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.