اهم اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی

هفته دولت گرامی باد

 هفته دولت گرامی باد

اهم اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی

 

۹۲۰ واحد مسکونی در روستاهای خراسان شمالی افتتاح می‌شود

به گزارش روابط عمومی ؛ سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: همزمان با هفته دولت ۹۲۰ واحد مسکن روستایی به ارزش ۸۲۸ میلیارد ریال در روستاهای استان افتتاح می‌شود.

علی محمدی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این واحدهای روستایی در سال های اخیر با استفاده از تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی ساخته و مقاوم سازی شدند و ۲ هزار و ۷۶۰ نفر از مزایای داشتن خانه مستحکم بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: صدور ۸۵۰ جلد سند مالکیت روستایی و ۶۱۰ جلد سند مالکیت شهری برای املاک شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و ۱۱ پروژه آسفالت در روستاهای استان از جمله مهمترین این طرح ها است.

وی خاطرنشان کرد: با بهره بردای از طرح های مزبور ۱۲ هزار و ۶۲۵ نفر در روستاها و یکهزار و ۵۲۵ نفر در شهرهای استان از مزایای آن برخوردار می شوند.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی با بیان اینکه طرح هادی در ۴۳۳ روستا معادل ۶۰ درصد از مناطق استان اجرا شد، افزود: در استان ۶۳ هزار واحد مسکونی معادل ۶۳ درصد از منازل روستاییان استان مقاوم‌سازی شده است و در این شاخص هفت درصد از میانگین کشوری بالاتر هستیم.

وی افزود: سالانه پنج هزار واحد در روستاهای استان با استفاده از تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی مقاوم‌سازی می شود که اکنون باید ۳۷ هزار واحد مسکونی در این مناطق احداث شود.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، تا سال ۱۴۱۰ تمامی واحدهای مسکونی روستایی مقاوم‌سازی می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.