طرح هادی در نیمی از روستاهای کشور اجرایی شده است


✍️ معاون پشتیبانی و هماهنگی امور استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: یکی از رسالت های این بنیاد، اجرای طرح هادی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار است که تاکنون در نیمی از روستاها اجرایی شده و یا در حال انجام است.
دکتر باقرپور در سفر به خراسان شمالی اظهار داشت: در سطح کشور ۴۰ هزار روستا بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارد که برای بیش از ۹۹ درصد از این روستاها، طرح هادی تهیه شده است و تهیه طرح هادی برای مابقی در دست پیگیری است.
معاون پشتیبانی و هماهنگی امور استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: سالانه طرح هادی چهار هزار روستا در کشور بازنگری می شود.
وی درباره اجرای طرح هادی در روستاهای خراسان شمالی گفت: این استان در این باره وضعیت بهتری نسبت به میانگین کشوری دارد و و امید می رود بتوانیم با تامین اعتبارات، این طرح ها با سرعت بیشتری انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: از ۷۲۲ روستای بالای ۲۰ خانوار خراسان شمالی طرح هادی در بیش از ۴۰۰ روستا اجرا شده و یا در حال اجرا است و در این استان تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار دارای ی طرح هادی بوده و در برخی از روستاها طرح هادی در حال بازنگری است.
وی درباره اجرای مسکن شهری در کشور توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در کشور اجرای بیش از ۶۰ هزار واحد مسکونی در شهرها آغاز شده است که در خراسان شمالی ساخت ۲ هزار واحد مسکونی در دست پیگیری است.
باقرپور درباره صدور سند مالکیت روستایی گفت: در خراسان شمالی حدود ۷۳ درصد از مسکن روستایی دارای سند مالکیت است و تلاش داریم تا صدور این اسناد با سرعت بیشتری انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: فعالیت هایی که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این استان انجام داده، سبب رشد و پیشرفت در مناطق روستایی شده و مردم در زمینه های مختلف از مزایای مسکن شهری و روستایی، بازسازی مناطق حادثه دیده و نیز دریافت سند مالکیت بهره مند شده اند.
معاون پشتیبانی و هماهنگی امور استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: تلاش داریم تا این فعالیت ها سبب عمران روز افزون در روستاها شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.