دکتر پاکمهر، اجرای پروژه های عمران روستایی در سال جاری نقطه عطفی برای استان خواهد بود  

دکتر پاکمهر نماینده پنج شهرستان استان در مجلس شورای اسلامی:
اجرای پروژه های عمران روستایی در سال جاری نقطه عطفی برای استان خواهد بود

✍️دکتر پاکمهر عضو کمیسیون بهداشت و نایب رئیس فراکسیون محرومیت زدایی و گروه های جهادی مجلس و نماینده پنج شهرستان استان در مجلس شورای اسلامی  با حضور در اداره کل بنیاد مسکن خراسان شمالی با دکتر زارعی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دیدار و گفتگو کرد .
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ابتدای این دیدار که با حضور معاونین بنیاد مسکن تشکیل گردید، دکتر زارعی گزارشی از عملکرد این بنیاد در حوزه عمران روستایی و اجرای طرح هادی ارائه داد. وی با اشاره به اجرای ۸۰ پروژه آسفالت در سال جاری گفت در سال مالی ۱۴۰۱ ، ۱۴۰۲ با عملیاتی شدن پروژه های عمران روستایی تحولی عظیم در عمران روستایی استان شکل خواهد گرفت .
دکتر زارعی افزود: در سال پیش رو در ۲۶۳ روستا عملیات زیرسازی و آسفالت از محل اعتبارات ملی ، قیر رایگان و مشارکت دهیاری ها ، ریاست جمهوری و محرومیت زدایی با اعتباری معادل ۶هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال خواهیم داشت که هم اکنون پیمانکاران و ماشین آلات بنیاد مسکن در ۲۰۰ روستا با حجمی معادل یک میلیون و ۲۰۰ هزار متر مربع در دست اجراست .
دکتر زارعی با تشکر از همراهی و کمک نمایندگان مجلس و مسئولین استانی گفت: بازنگری طرح های هادی از ضرورت های این نهاد است که تا کنون ۱۳۰ طرح انجام شده است که امید داریم با اعتبارات تخصیصی سفر ریاست جمهوری ۲۶۷ طرح باقیمانده جهت بازنگری در چند سال آینده به انجام رسند.
وی در پایان تاکید کرد این بنیاد اعتبارات استانی در روستاها را بر اساس نیاز و شاخص های سازمان مدیریت اجرایی میکند و در این مسیر برقراری عدالت و داشتن چهارچوب های منطقی و توجه به روستاهای محروم و مناطق عقب مانده از اعتبارات که همچنان دیده نمیشوند از خط مشی های بنیاد مسکن در پروژه های پیش رو خواهد بود.
در این دیدار دکتر پاکمهر ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده و زحمات کارکنان پر تلاش این نهاد در حوزه روستاها گفت : بنیاد مسکن با اقدامات خوب و تلاش جهت صرف اعتبارات در مناطق کم برخوردا همچون گذشته می تواند منشاء خدمات و اثر بخش باشد. وی اضافه کرد از اعتقادات تصویب اعتبارات محرومیت زدایی که در اختیار بنیاد مسکن قرار داده شد نشان دهنده اقدامات این نهاد میباشد و می بایست اجرا پروژه ها نمود داشته باشد و عملکرد خوب این نهاد در اعتبارات آینده نیز موثر خواهد بود.
دکتر پاکمهر نماینده مردم پنج شهرستان در مجلس شورای اسلامی با معیار خواندن طرح هادی در روستاها ابراز امیدواری کرد بازنگری طرح هادی های باقیمانده با سرعت مطالعه شوند.
وی با اشاره به حجم پروژه های عمران روستایی در سال جاری گفت : این مقدار اعتبارات و حجم کار در هیچ سالی اتفاق نیفتاده است و اجرای پروژه های عمران روستایی در سال جاری نقطه عطفی برای استان خواهد بود که اثراتش ملموس خواهد بود که قطعا مردم دعاگوی این مجموعه و خدمات انجام شده خواهند بود.
وی در پایان با تاکید برمدیریت صحیح بنیاد مسکن و همراهی نمایندگان مجلس با این نهاد و مدیران مجموعه بنیاد مسکن پیشنهاد داد: طرح های هادی در روستاهای محروم در فاز های اول اجرا شوند و سیمای روستاهای استان و طرح های نیمه تمام نیز مورد توجه قرار بگیرند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.