جلسه دکتر پاکمهر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با مدیران بنیاد مسکن استان در خصوص رفع موانع

✍️دکتر پاکمهر نماینده مجلس شورای اسلامی در اداره کل بنیاد مسکن جهت همفکری و کمک به رفع موانع در جذب قیر رایگان و تسهیلات مسکن روستایی حاضر شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن خراسان شمالی در این جلسه مهندس محمدی مدیرکل بنیاد مسکن استان ضمن تقدیر از تعیین اعتبارات محرومیت زدایی در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تاکید ریاست جمهوری مبنی بر ساخت ۴ میلیون مسکن در شهر ها و روستاها و علی رغم پیگیری ها و قول های متعدد متاسفانه تاکنون از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اقدام لازم صورت نگرفته و این مسئله تبدیل به معضلی در روستاهای کشور و استان شده است .
مهندس محمدی اضافه کرد: در این سو با توجه با حادثه خیز بودن استان و ترویج فرهنگ مقاوم سازی در سالیان متمادی این بنیاد با تقاضای بسیار زیاد روستاییان عزیز رو به روست و خوشبختانه هم اکنون ۲ هزار پرونده تکمیل شده که پروانه ساخت برایشان صادر شده است ، در شعب بنیاد مسکن استان موجود است که بلافاصله بعد از ابلاغ تسهیلات به بانکها ارسال گردد .
مهندس محمدی همچنین با توجه به سهمیه ۴ هزار تنی قیر رایگان در سال جاری گفت : این بنیاد با تلاشهای بسیار و با استفاده از منابع داخلی، فقط موفق به جذب ۱۳۰۰ تن شده است که اگر در این راستا مساعدتهایی صورت پذیرد همچون سالهای اخیر اتفاقات خوبی در عمران روستاهای استان اتفاق خواهد افتاد.
در این جلسه دکتر پاکمهر ضمن تشکر از نیروهای بنیاد مسکن که همواره در هر جا، پای نظام بوده اند و پیگیر خدمتگزاری به قشر روستایی هستند، قول مساعد در جهت درخواست های مدیرکل بنیاد مسکن داد.
گفتنی است در این  جلسه دکتر پاکمهر در خصوص راهکارهایی برای کمک به جذب ۲۷۰۰ تن قیر رایگان تماس هایی با دکتر نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و دریافت راه حل مسئله ، دکتر علی اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن کشور ، دکتر حسین نژاد استاندار خراسان شمالی و بهزادفر رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی استان داشت که مقرر شد برای کمک به این مسئله نسبت به تشکیل شورای نظارت استان اقداماتی صورت پذیرد .
وی در پایان اضافه کرد راهکار تشکیل شورای نظارت در استان خراسان جنوبی انجام شده که آن استان در حال حاظر رتبه اول جذب قیر رایگان را به خود اختصاص داده و تلاش ما برای برگشت نخوردن این مقدار قیر می باشد که امکان دارد در سالهای آینده دیگر تخصیصی پیدا نکند. وی اضافه کرد حتی بنیاد مسکن این توانایی رادارد در صورت حل مسئله و تامین هزینه های جانبی سهمیه باقیمانده دیگر استانها را در راستای خدمت بیشتر به مردم جذب نماید .
وی در پایان گفت: مانمایندگان و همه مدیران و دستگاه ها تلاش خواهیم کرد تا این سهمیه که حق مردم استان و بیت المال می باشد را برای آبادانی مناطق روستایی جذب نمائیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.