تکریم و معارفه مدیرکل بنیاد مسکن

 

تکریم و معارفه مدیرکل بنیاد مسکن
مراسم تکریم و معارفه مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی، روز گذشته برگزار شد. در این مراسم، ضمن تقدیر از خدمات مهندس «علی محمدی»، مهندس «هادی زارعی» به عنوان مدیرکل جدید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی معرفی شد. «زارعی»، فعالیت به عنوان شهردار بجنورد و اسفراین و معاون مدیرکل بنیاد مسکن استان را در کارنامه مدیریتی خود دارد. مهندس «محمدی» هم چندی پیش به عنوان مدیرکل بنیاد مسکن البرز معرفی شده بود. مراسم اهدای حکم مهندس «زارعی» به عنوان مدیرکل جدید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی و تکریم مهندس «محمدی» با حضور دکتر «نیکزاد» رئیس بنیاد مسکن کشور، مهندس «رشیدی» معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی و تنی چند از مسئولان استان برگزار شد. رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این مراسم از در حال ساخت بودن ۱۰۰ هزار مسکن شهری و ۱۸۵ هزار مسکن روستایی به همت این نهاد در سراسر کشور خبر داد.
«اکبر نیکزاد» اظهار کرد: شاخص مقاوم سازی مسکن روستایی در خراسان شمالی ۶۲ درصد است در حالی که این عدد به صورت میانگین در کشور ۵۰ درصد است. وی با تاکید بر این که ۱۸۵ هزار واحد مسکن روستایی هم اکنون در حال ساخت است، گفت: این واحدها با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت ایجاد خواهد شد. وی افزود: بنا داریم تا سال ۱۴۱۰ هیچ مسکن غیر مقاومی در کشور نداشته باشیم. وی در خصوص همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ساخت مسکن روستایی گفت: همکاری بانک‌ها در برهه‌ای از زمان در پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی کم رنگ بود اما اکنون پرداخت این تسهیلات در حال انجام است. رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: ساخت مسکن روستایی با تسهیلات ۵ درصد در دست اجراست و امید می‌رود که گامی برای ارتقای ایمن منازل مسکونی روستایی و مقاوم سازی این واحدها باشد. وی با اشاره به این که تأمین مسکن در شهر و روستا جایگاه و اهمیت ویژه دارد، بیان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرها را در دست ساخت دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی هم از ابلاغ مصوبات سفر رئیس جمهور به استان خبر داد و گفت: در سفر رئیس جمهور به استان ۱۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شد که این اعتبار با هدف جبران محرومیت ها صرف خواهد شد. «مهدی رشیدی» اضافه کرد: این استان ظرفیت های بسیاری برای توسعه گردشگری در روستاها دارد که زمینه مناسبی را برای اشتغال فراهم می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.