برگزاری اولین جلسه مدیریت بحران استان در محل استانداری خراسان شمالی

اولین جلسه مدیریت بحران استان در محل استانداری خراسان شمالی عصر اولین روز وقوع زلزله سنخواست برگزار گردید.

در این جلسه دکتر هوایی؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در جمع خبرنگاران گفت : در این حادثه ۴۷ روستا  آسیب دیدند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی در تشریح آخرین وضعیت مناطق زلزله زده استان گفت : در زلزله ها و پس لرزه های بامداد امروز ۴۷ روستا تحت تاثیر قرار گرفته و آسیب دیدند. هوایی با اعلام اینکه زلزله در ۳۱ روستا در شهرستان جاجرم و ۱۶ روستا در شهرستان گرمه آسیب برجای گذاشت، افزود: بیش از هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی در دو شهرستان گرمه و جاجرم ۲۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شدند که ۱۲۱ واحد در این شهرستان ها کاملا تخریب شدند.

وی گفت: منازل روستایی که در گذشته مقاوم سازی و بر اساس اصول مهندسی ساخته شدند در این زلزله ها آسیب ندیدند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی با اشاره به تخریب ۱۰ تا ۱۰۰ درصدی ۱۵۰ واحد دامداری در شهرستان جاجرم و ۴۰ واحد در گرمه، همچنین از تلف شدن ۷ دام سبک و یک دام سنگین بر اثر ریزش دیوار در این زلزله ها خبر داد.

تشکیل و استقرار ستاد بازسازی مناطق زلزله زده دو شهرستان گرمه و جاجرم در بخش شوقان، استقرار بانک های عامل پرداخت تسهیلات در منطقه و کمک برای حل مشکل ضامن متقاضیان از دیگر تاکیدات معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در این گفتگو بود.

گفتنی است پس از جلسه بحران مدیر کل بنیاد مسکن  به صورت زنده در بخش خبر ساعت ۲۰ و در بخش گفتگوی ویژه خبری به صورت تلفنی در حضور معاون استاندار و برنامه رادیویی پاسخ توضیحات لازم ، نکات ایمنی و رعایت موارد قبل از آوار برداری توضیحاتی به مردم خراسان شمالی ارائه داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *