ایمن سازی ساختمان ها شهری و روستایی کشور را مدیون مهندسان و دانش مهندسی هستیم.

 

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی:

ایمن سازی ساختمان ها شهری و روستایی کشور را مدیون مهندسان و دانش مهندسی هستیم.

 

 به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن خراسان شمالی ، مهندس علی محمدی مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی به همراه معاونین طی دیدار با رئیس سازمان نظام مهندسی استان گفت: فعالیت در حوزه ساخت و ساز با توجه به اهمیت آن در اقتصاد و معیشت افراد فعالیت مهم و تکلیف سنگینی است .

مهندس محمدی افزود: مسکن مناسب و ایمن موضوع مهمی در این حوزه است؛ زیرا بسیاری از بناها در شهر و روستا نیاز دارند در زمینه ایمنی تقویت شوند.

وی با بیان اینکه در ایمن سازی ساختمان ها مدیون مهندسان و دانش مهندسی در کشور هستیم؛ اضافه کرد: وجود آیین نامه و مقررات برای هر فصلی در ساخت و ساز نشان دهنده توجه زیاد به ساخت مسکن ایمن است.

وی اعلام کرد:بار ساخت مسکن امن بر دوش مهندسان ساختمان است و باید از تلاش های آن ها تقدیر و تشکر کرد.

وی با اشاره به وضعیت ساخت مسکن روستایی اعلام کرد:سالیانه ۵ هزار تسهیلات ساخت مسکن روستایی توسط بنیاد مسکن پرداخت و بنای ایمن و مستحکم در روستاها ساخته می شود.

وی ادامه داد: در روستاها صد هزار و ۲۲۱ مسکن روستایی وجود دارد و بنیاد مسکن حدود ۷۱ هزار مسکن روستایی احداث کرده است که از این میزان ۱۰ هزار واحد آن در روستاهایی است که به شهر تبدیل شده اند.

محمدی افزود: برنامه دولت احداث ۷۵ درصد مسکن روستایی مقاوم تا سال ۱۴۰۵ است که در استان خراسان شمالی اگر با همین روند پیش رود شاهد چشم انداز خوبی خواهیم بود.

 

 مهندس کیان حصاری رئیس سازمان نظام مهندسی استان در این دیدار گفت: صنعت ساختمان میزان اشتغال زایی بالایی دارد و باید به آن توجه شود.

وی با اشاره به نقش مهم نظام مهندسی، ادامه داد: کاهش آمار مرگ و میر ناشی از زلزله از گذشته تا امروز نشان از اهمیت کار نظام مهندسی ساختمان و  ساخت بناهایی مستحکم و ایمن است.

وی با بیان این که هیچ صنعتی مانند صنعت ساختمان در سال های گذشته به روز نبوده و اقدامات موثر انجام نداده است اعلام کرد: در بسیاری از صنایع بزرگ همچنان تکنیک های قدیمی و فرسوده استفاده می شود اما در صنعت ساختمان، مصالح ساختمانی و آیین نامه ها تغییرات به روزی داشته و این صنعت شاهد هوشمند سازی نیز بوده است.

 

معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن استان نیز در این دیدار گفت: بیش از ۳۰۰ مهندس ناظر در نظام فنی روستایی استان مشغول به کار هستند که برخی دارای پروانه اشتغال نظام مهندسی و برخی نیز عضو نظام مهندسی یا کاردان هستند.

روحانی افزود: این مهندسان در آزمون های بنیاد مسکن جهت نظارت بر ساخت مسکن های روستایی پذیرفته شده اند.

وی ادامه داد: از مهندسان نظام مهندسی ساختمان جهت همکاری با بنیاد مسکن استان دعوت می کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *