افتتاح ۱۴۳ واحد زلزله زده  خراسان شمالی

۱۴۳واحد اولویت دار مناطق زلزله زده خراسان شمالی با حضور دکتر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن کشور افتتاح شد .

 

با بهره برداری از این منازل تمام زلزله زدگان که طی ۷ ماه گذشته در چادر زندگی می کردند  در منازل جدید خود ساکن می شوند.

نیکزاد رئیس بنیاد مسکن کشور در مراسم بهره برداری از این منازل بازسازی مناطق زلزله زده را افتخار نظام دانست و گفت : البته حق مردم بیش از این اقدامات است.

نیکزاد همچنین از گسترش اقدامات بنیاد مسکن در بازسازی منازل از روستاها به شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر خبر داد.

استاندار خراسان شمالی نیز بازسازی مناطق زلزله زده را دو ماه پس از آغاز پرداخت تسهیلات نتیجه هماهنگی و پای کار بودن دستگاه های مختلف در استان دانست و گفت : هر چند وقوع این زلزله در بهبوهه انتخابات و تغییر دولت انجام شد و شاهد حضور مسئولان مختلف در رده ملی همچون دیگر مناطق زلزله کشور نبودیم اما با هماهنگی خوبی که میان دستگاه های مختلف در استان داشتیم بازسازی این مناطقی با سرعت بالایی انجام شد .

وی با اشاره به اهدای ۸۰۰ لوازم ضروری منزل از سوی بنیاد مستضعفان کشور خاطر نشان کرد  بسیاری از اقدامات صورت گرفته در مناطق زلزله استان از جمله حضور بانک ها در منطقه خارج از دستور العمل ها و وظایف تعیین شده سازمانی بود.

 

بامداد ۲۷ اردیبهشت ماه امسال زلزله ۵ و ۴ ریشتری در منطقه جاجرم و گرمه رخ داد که به روستاهای این دو شهرستان و روستای هاور مانه و سملقان خسارت وارد کرد.

به گفته محمدی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در می وقوع این حادثه ۸۷۳ خانوار متقاضی دریافت تسهیلات شدند که از این تعداد ۶۳۸ مالک موفق به عقد قرار داد با بانک ها شدند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *